SiauliurVVG.lt naujienos SiauliurVVG.lt naujienos http://www.siauliurvvg.lt/ lt Moncula engine <![CDATA[ Dalyvavome Vietos veiklos grupių mokymuose ]]> Lapkričio 20-21 d. dalyvavome mokymuose skirtuose Vietos veiklos grupių (VVG) atstovams "LEADER pridėtinė vertė: kurk, atpažink, stebėk, parodyk", kuriuos organizavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos kaimo tinklas ir Europos BŽŪP vertinimo pagalbos tarnyba. Mokymuose dalyvavo Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" pirmininkas P. Zaveckas ir valdybos pirmininkas G. Jakubėnas, taip pat Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos, Europos komisijos atstovai bei įvairių sričių ekspertai. Mokymus vedė ir savo ilgamete patirtimi bei žiniomis vertinimo srityje dalinosi Europos BŽŪP vertinimo pagalbos tarnybos geografinė ekspertė Lietuvai N. Viršilienė.

Pagrindinis vykusių mokymų tikslas sustiprinti VVG ir kitų dalyvių gebėjimus kurti ir vertinti LEADER pridėtinę vertę, įgyvendinant Vietos plėtros strategijas, parengtas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023 - 2027 m. strateginio plano priemonę "Bendruomenių inicijuota vietos plėtra (LEADER).

Mokymai vyko dvi dienas, kurių metu dalyviai buvo supažindinti su LEADER pridėtinės vertės samprata ir vertinimo pagrindo elementais, kaip jie apibrėžti Europos Komisijos parengtose LEADER pridėtinės vertinimo gairėse.

Mokymų metu suformuotose darbo grupėse jų dalyviai  kartu ieškojo atsakymų į klausimus, kas padeda, o kartais galbūt ir trukdo kurti LEADER pridėtinę vertę pagal konkrečius socialinio kapitalo ir valdymo elementus, bei dalijosi gerąja patirtimi apie tai, kaip per jau daugiau nei dvidešimt metų LEADER pakeitė kiekvienos VVG teritorijos gyventojų sąveiką, santykius ir kaip prisidėjo prie geresnio VVG teritorijos gyventojų įtraukimo į sprendimų priėmimą.

Pirmos mokymų dienos pabaigoje dalyviai išklausė VDU Žemės ūkio akademijos prof. dr. V. Atkočiūnienės parengtą pranešimą "Partnerystės principo stiprinimas per VVG organizacinio mechanizmo tobulinimą kaip instrumentas LEADER pridėtinei vertei didinti". Pranešėja akcentavo adaptyvios lyderystės ir bendradarbiavimo svarbą.

Antrą mokymų dieną dalyviai buvo supažindinti su VPS ir LEADER pridėtinės vertės stebėsenos ir vertinimo reikalavimais bei diskutavo apie galimą VVG vaidmenį atliekant LEADER pridėtinės vertės vertinimus. Galiausiai dalyviai išklausė du renginio svečių parengtus pranešimus. Pirmąjį jų - "Skaidrumo kuriama vertė" - pristatė iniciatyvos "Baltoji banga" vadovė I. Lapeikienė. Kitas pranešimas - "Kaip dirbti su VVG teritorijos jaunimu" - buvo skirtas darbo su jaunimu galimybių paieškai VVG teritorijose. Šį pranešimą parengė ir savo patirtimi dirbant su jaunimu pasidalino Kauno Maironio universitetinės gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja, Lietuvos Junior  Achievement tinklo mokytoja E. Naidaitė.

Antros mokymų dienos pabaigoje vyko diskusija su įvairių sričių kviestiniais ekspertais. Pagrindinė diskusijos tema: Kokie LEADER pridėtinės vertės aspektai aktualiausi įvairiems suinteresuotiems asmenims ir organizacijoms Lietuvoje ir ką daryti, kad LEADER metodas skatintų struktūrinius pokyčius VVG teritorijose?

Renginio metu VVG atstovai iš kiekvienos apskrities turėjo galimybę siūlyti kandidatus į kuriamą LEADER pridėtinės vertės ambasadorių tinklą. Suformuotas LEADER pridėtinės vertės ambasadorių tinklas skatins dialogą tiek tarp skirtingų VVG, tiek bendradarbiaujant su Europos Komisija bei įvairiomis institucijomis šalies viduje, taip pat dalinsis gerosiomis praktikomis savo regionuose.

Mokymai ne tik sustiprino dalyvių supratimą apie LEADER pridėtinę vertę ir jos vertinimo svarbą, bet, neabejotina, sustiprino vertinimo kultūrą ir paskatino VVG atstovus bei kitus suinteresuotus asmenis naujai pažvelgti į VVG vykdomų veiklų atlikimo būdus ir paskirtį, t. y., pagalvoti ne tik apie tai, KĄ VVG veikia ir KAIP bei KODĖL veikia.

Renginio pabaigoje dalyviams buvo įteikti dalyvavimą mokymuose patvirtinantys pažymėjimai.

]]>
<![CDATA[ Vietos projektų atrankos komiteto posėdis ]]> Spalio 23 d. vyko Šiaulių rajono vietos veiklos grupės virtualus vietos projektų atrankos komiteto posėdis nuotoliniu būdu ZOOM platformoje. Posėdyje dalyvavo Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros ir paramos regionams departamento LEADER priemonių skyriaus vyriausioji specialistė Laima Markūnaitė, Šiaulių rajono vietos veiklos grupės valdybos nariai ir administracijos darbuotojai.

Valdybos pirmininkas Giedrius Jakubėnas pristatė posėdžio darbotvarkę, kurioje - 10 klausimų. Valdybos nariai pritarė pasiūlytai darbotvarkei, pirmu klausimu pristatytas ir patvirtintas asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" vietos projektų atrankos komiteto darbo reglamentas, supažindinta su valdybos narių nešališkumo ir konfidencialumo, galimo privačių ir viešų interesų konflikto klausimu. Pateikta bendra informacija apie 2-ojo kvietimo teikti paraiškas pagal Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023 - 2029 m. teritorijos vietos plėtros strategijos Nr. 20VS-PV-23-1-01814-PR001 priemonės "Gyventojų bendruomeniškumo ir vietos tradicijų puoselėjimas" (Nr. ŠIAU-LEADER-20VVG-09-06) lėšas ir gautas vietos projektų paraiškas.

Posėdžio metu valdybos nariai pritarė ir rekomendavo septynis vietos projektus perduoti į kitą vertinimo etapą sekančiai:

1. Asociacijos "Vijolių kaimo bendruomenė" vietos projektą "Vijolių vasara" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-09-2-1).

2. VO "Meškuičių bendruomenė" vietos projektą "Draugaukime, bendraukime, dalinkimės" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-09-2-7).

3. Visuomeninės organizacijos "Lukšių kaimo bendruomenė" vietos projektą "Lukšių vasarėlė - 2025" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-09-2-4).

4. Gilvyčių kaimo bendruomenės vietos projektą "Gilvyčių vasara" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-09-2-2).

5. Gruzdžių krašto bendruomenės vietos projektą "Šv. Roko atlaidai Gruzdžiuose 2025" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-09-2-3).

6. VO "Kužių bendruomenė" vietos projektą "Tradicines Šilines pasitinkant" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-09-2-5).

7. Aukštelkės kaimo bendruomenės "Aukštarūžė" vietos projektą "Vasaros triūsas - rudens džiaugsmas" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-09-2-6).

]]>
<![CDATA[ Skelbiame 3-iąjį kvietimą teikti paraiškas ]]> Informuojame, kad Asociacija "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" nuo 2024 m. lapkričio 14 d. pradės rinkti vietos projektų paraiškas pagal naujosios  "Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023-2029 m. teritorijos vietos plėtros strategijos" priemonę "Parama ne žemės ūkio verslo pradžiai kaimo vietovėse". Detalesnę informaciją apie šio 3-ojo kvietimo (Nr. SP-ŠIAU-LEADER-01-3) terminus, remiamas veiklas ir kitą svarbią informaciją galite rasti skiltyje Informacija pareiškėjams - Kvietimai teikti paraiškas, skiltyje Informacija pareiškėjams - Taisyklės, dokumentų formas skiltyje Informacija pareiškėjams - Dokumentų formos.

ATKREIPIAME DĖMESĮ, kad tai 3-asis naujo lakotarpio vietos plėtros strategijos kvietimas. Šio kvietimo dokumentaciją sudaro tik pats Kvietimo dokumentas ir jame nurodyti jo priedai. Jokių kitų finansavimo sąlygų aprašų, kurie buvo ankstesniame laikotarpyje, nebėra. Labai svarbu atkreipti dėmesį į Kvietimo dokumente nurodytus teisės aktus, nes visos pagrindinės sąlygos pareiškėjams, vietos projektams, paraiškų teikimui, vietos projektų įgyvendinimui ir kt. yra nurodytos būtent tuose teisės aktuose, o pačiame Kvietimo dokumente yra pateikiama tik keletas papildomų sąlygų.

Visos paraiškos su priedais turi būti pasirašytos kvalifikuotu elektroniniu parašu ir teikiamos el. paštu siauliurvvg@gmail.com .

Atsižvelgdami į sulaukiamus klausimus dėl paraiškų ir pridedamų dokumentų elektroninio pasirašymo rekomenduojame Excel formato paraišką ir pridedamus įvairių formatų dokumentus pasirašyti sudarant ADOC formato dokumentą, į kurį, kaip į "konteinerį" galima sudėti įvairaus formato dokumentus, ir vienu kartu viską pasirašyti. Jeigu sudaryto ADOC formato dokumento ("konteinerio") apimtis daugiau nei 25 MB, tada išdalinti dokumentus formuotant keletą ADOC formato dokumentų ("konteinerių"). ADOC dokumentus galima sudaryti ir pasirašyti Lietuvos vyriausio archyvaro tarnybos interneto svetainėje https://adoc.archyvai.lt/eais-lpp/app/ .

]]>
<![CDATA[ Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" valdybos posėdis ]]> Spalio 15 d. vyko Šiaulių rajono vietos veiklos grupės valdybos posėdis nuotoliniu būdu ZOOM platformoje. Posėdyje dalyvavo Šiaulių rajono vietos veiklos grupės valdybos nariai ir administracijos darbuotojai. Nedalyvaujant posėdyje VVG valdybos pirmninkui Giedriui Jakubėnui, valdybos nariai išsirinko posėdžio pirmininkę Jolandą Rudavičienę, kuri pristatė posėdžio darbotvarkę. Valdybos nariai pritarė pasiūlytai darbotvarkei.

Pirmuoju darbotvarkės klausimu kalbėjo Šiaulių rajono VVG finansininkė Kristina Burke, kurio metu pristatė kvietimo teikti vietos projektus Nr. SP-ŠIAU-LEADER-01-3 pagal Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023 - 2029 m. teritorijos vietos plėtros strategijos Nr. 20VS-PV-23-1-01814-PR001 priemonės "Parama ne žemės ūkio verslo pradžiai kaimo vietovėse" (kodas ŠIAU-LEADER-20VVG-01-02) dokumentaciją. Valdybos nariai vienbalsiai patvirtino kvietimo Nr. SP-ŠIAU-LEADER-01-3 dokumentaciją bei pritarė kvietimo paskelbimui. 

Valdybos posėdžio metu pakeisti asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" narių deleguoti asmenys.

]]>
<![CDATA[ Šiaulių rajono VVG ir kaimo bendruomenės keliavo po rytinę Mažąją Lietuvą ]]> Asociacija "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2024 m. rugsėjo 14 d. įgyvendindama projektą "Bendraujant mokomės" (finansavimo sutarties Nr. SRZ-520 (3.54E)) pagal Šiaulių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų ir kitų juridinių bei fizinių asmenų finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų tvarkos aprašą, organizavo VVG narių ir rajono kaimo bendruomenių atstovų kelionę po rytinę Mažąją Lietuvą "Amžinas pasienis". Kelionėje dalyvavo Voveriškių, Sauginių, Vijolių, Dirvonėnų, Gilaičių, Žadžiūnų, Lukšių, Šiupylių, Žarėnų, Gegužių, Varputėnų, Kurtuvėnų ir Šiaulių r. tautodailininkų bendruomenių atstovai, pirmininkai ir kiti Šiaulių rajono vietos veiklos grupės nariai.

Kelionės metu, Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" pirmininkas Povilas Zaveckas pateikė trumpą apžvalgą apie asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" teritorijos 2015 - 2023 m. vietos plėtros strategijos įgyvendinimo eigą, papasakojo apie įgyvendintus ir įgyvendinamus vietos projektus, kalbėjo apie 2023 - 2029 metų strategijos aktualijas.

Pagal kelionės programą pirmasis kelionės tikslas - Raganų eglė - daugiakamienė eglė, auganti Rambyno regioniniame parke, netoli Vilkyškių miestelio. Kuri išsišakojusi į 18 didesnių ir mažesnių kamienų. Kamieno apimtis ties išsišakojamais - 5 m., aukštis - 34 m. Dėl savo įdomios formos pavadinta "Raganos šluota". Apžiūrėję Raganų eglę vykome į Vilkyškius, kur seniūnijos pastate degustavome ekologišką arbatą "Senosios Prūsijos lobiai". Tai yra Kriokiškių kaimo bendruomenės socialinė veikla, kurios dėka yra rūpinamasi vaikų, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių užimtumu bei skatinamas kartų bendradarbiavimas. Ši veikla skatina verslumo ugdymą atgaivinant ir komercializuojant Mažosios Lietuvos regiono paveldą. Kriokiškių kaimo bendruomenės pirmininkė pristatė gaminamus vaistažolių augalų mišinius (arbatas) ligoms atbaidyti ir kasdienai naudoti. Augalai yra surenkami iš vietinių natūralių pievų bei augimviečių ir miškų. Džiovindami specializuotoje džiovykloje pagal atitinkamus reikalavimus. Vaistažolės yra smulkinamos bei fasuojamos rankomis. Arbatų mišiniai kokybiški, pagal vaistininko - žolininko, liaudies medicinos eksperto V. Skirkevičiaus sudarytas receptūras. Atkreipė dėmesį, kad turi tautinio paveldo sertifikatą. Padegustavę įvairių žolelių arbatų ir pasidalinę gerąja patirtimi vykome į Bitėnų kaimą. Per lietuvių tautinį atgimimą Bitėnai buvo lietuvių spaudos leidimo ir platinimo centru. Šį darbą dirbo Bitėnuose gyvenęs M. Jankus. Aplankėme M. Jankaus memorialinį muziejų ir galeriją po atvirumu dangumi.

Toliau vykome apžiūrėti Rambyno kalno, kuris minimas kaip skalvių genties šventvietės jau 14 a. kryžiuočių kronikose. Ši vieta glaudžiai susijusi su Mažosios Lietuvos kultūriniu gyvenimu, nuo seno čia rengiamos Joninės. Rambyno kalno aukštis 45,5 m. virš jūros lygio. Kalno šiaurinis šlaitas yra nugriuvęs į Nemuną dar 1835 m. Kalnas apipintas padavimais ir legendomis. Pasak jų šį kalną saugojo ir globojo pats Dievas Perkūnas. Legenda byloja apie buvusį čia aukų akmenį. Pamatėme 2011 m. žmonių atstatytą aukurą. Nuo kalno pasigrožėjome atsiveriančiu vaizdu Nemuno slėniais ir vingiais.

Tęsėme kelionę vykdami į Mociškių palivarką, kur mus pasitiko tautiniu lietuvininko kostiumu apsirengę palivarko šeimininkai. Dalyvavome edukacinėje programoje "Lietuvininkų valgių ypatumai". Čia ragavome Mažosios Lietuvos regionui būdingus 18 a. pabaigos - 20 a. pradžios kiekvieno lietuvininko šeimoje valgyti pietūs: šiupinys, kuchenas ir kafijos. Edukacijos metu sočiai pavalgėme bei sužinojome apie tradicinį lietuvininkų maistą, gėrimus, jų gaminimo ypatumus, skirtumus ir panašumus su žemaičių ir lietuvių patiekalais. Išgirdome kokiomis priemonėmis naudojasi šio krašto gyventojai medžiodami meškas. Susitikimo metu susipažinome su jų vykdomomis veiklomis, diskutavome, dalinamės patirtimi.

Kelionės pabaigoje aplankėme Smalininkus, kur mus pasitiko Smalininkų ąžuolų alėja, kuri yra ilgiausia ir seniausia Europoje, joje priskaičiuojama 187 ąžuolai, kurių amžius apie 200 metų. Smalininkuose dalyvavome įdomioje edukacinėje "Smalininkai - amžinas pasienis". Tai pilna netikėtumų ir įspūdžių kelionė laiko mašina į praeitį - Mažosios Lietuvos ir Rytų Prūsijos miestelio gyvenimo istorija.

Pilni įspūdžių ir naujų idėjų sukome link namų. Kelionės metu aptarėme matytus lankomus objektus, projektus, degustacijas, edukacines programas, bendradarbiavimo galimybes. Kelionės dalyviai grįžo sustiprinę Šiaulių rajono bendruomenių bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą tarpusavyje per patyriminius elementus: edukacijas, degustacijas, pristatymus bei įgijo gerosios patirties.

  

  

  

]]>
<![CDATA[ Vietos projektų atrankos komiteto psėdis ]]> Rugpjūčio 29 d. Šiaulių rajono vietos veiklos grupė organizavo virtualų vietos projektų atrankos komiteto posėdį nuotoliniu būdu ZOOM platformoje. Posėdyje dalyvavo Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros ir paramos regionams departamento LEADER priemonių skyriaus vyriausioji specialistė Laima Markūnaitė, Šiaulių rajono vietos veiklos grupės valdybos nariai ir administracijos darbuotojai.

Valdybos pirmininkas Giedrius Jakubėnas pristatė posėdžio darbotvarkę, kurioje - 8 klausimai. Valdybos nariai pritarė pasiūlytai darbotvarkei, pirmu klausimu pritarė siūlymui dėl 1-ojo kvietimo teikti paraiškas pagal Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023 - 2029 m. teritorijos vietos plėtros strategijos Nr. 20VS-PV-23-1-01814-PR001 priemonės "Parama ne žemės ūkio verslo plėtrai kaimo vietovėse (Nr. ŠIAU-LEADER-20VVG-02-01) bendros paramos lėšų sumos didinimui.

Atrankos komiteto posėdžio metu pristatytas ir patvirtintas asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" vietos projektų atrankos komiteto darbo reglamentas, supažindinta su valdybos narių nešališkumo ir konfidencialumo, galimo privačių ir viešų interesų konflikto klausimu. Pateikta bendra informacija apie 1-ojo kvietimo teikti paraiškas pagal Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023 - 2029 m. teritorijos vietos plėtros strategijos Nr. 20VS-PV-23-1-01814-PR001 priemonės "Parama ne žemės ūkio verslo plėtrai kaimo vietovėse" (Nr. SP-ŠIAU-LEADER-20VVG-02-01) lėšas ir gautas vietos projektų paraiškas.

Posėdžio metu valdybos nariai pritarė ir rekomendavo keturis vietos projektus perduoti į kitą vertinimo etapą sekančiai:

1. UAB "Spa Europe" vietos projektą "UAB SPA EUROPE verslo plėtros projektas" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-02-1-1).

2. UAB "Nauja giria" vietos projektą "UAB Nauja giria ekonominės veiklos plėtra" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-02-1-5).

3. UAB Autorodemas vietos projektą "UAB Autorodemas verslo plėtra" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-02-1-3).

4. UAB "Etaplius" vietos projektą "Audiovizualinio turinio kūrimo plėtra Šiaulių regione" (paraiškos Nr. SP-SIAU-LEADER-02-1-4).

]]>
<![CDATA[ Skelbiamas 2-asis kvietimas teikti vietos projektų paraiškas ]]> Informuojame, kad Asociacija "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. pradės rinkti vietos projektų paraiškas pagal naujosios  "Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023-2029 m. teritorijos vietos plėtros strategijos" priemonę "Gyventojų bendruomeniškumo ir vietos tradicijų puoselėjimas". Detalesnę informaciją apie šio 2-ojo kvietimo terminus, remiamas veiklas ir kitą svarbią informaciją galite rasti skiltyje Informacija pareiškėjams - Kvietimai teikti paraiškas, skiltyje Informacija pareiškėjams - Taisyklės, dokumentų formas skiltyje Informacija pareiškėjams - Dokumentų formos.

ATKREIPIAME DĖMESĮ, kad tai 2-asis naujo lakotarpio vietos plėtros strategijos kvietimas. Šio kvietimo dokumentaciją sudaro tik pats Kvietimo dokumentas ir jame nurodyti jo priedai. Jokių kitų finansavimo sąlygų aprašų, kurie buvo ankstesniame laikotarpyje, nebėra. Labai svarbu atkreipti dėmesį į Kvietimo dokumente nurodytus teisės aktus, nes visos pagrindinės sąlygos pareiškėjams, vietos projektams, paraiškų teikimui, vietos projektų įgyvendinimui ir kt. yra nurodytos būtent tuose teisės aktuose, o pačiame kvietimo dokumente yra pateikiama tik keletas papildomų sąlygų.

Visos paraiškos su priedais turi būti pasirašytos kvalifikuotu elektroniniu parašu ir teikiamos el. paštu siauliurvvg@gmail.com .

Atsižvelgdami į sulaukiamus klausimus dėl paraiškų ir pridedamų dokumentų elektroninio pasirašymo rekomenduojame Excel formato paraišką ir pridedamus įvairių formatų dokumentus pasirašyti sudarant ADOC formato dokumentą, į kurį, kaip į "konteinerį" galima sudėti įvairaus formato dokumentus, ir vienu kartu viską pasirašyti. Jeigu sudaryto ADOC formato dokumento ("konteinerio") apimtis daugiau nei 25 MB, tada išdalinti dokumentus formuotant keletą ADOC formato dokumentų ("konteinerių"). ADOC dokumentus galima sudaryti ir pasirašyti Lietuvos vyriausio archyvaro tarnybos interneto svetainėje https://adoc.archyvai.lt/eais-lpp/app/ .

]]>
<![CDATA[ Dėl kvietimo pabaigos ir paraiškų pasirašymo ]]> Primename, kad 2024 m. liepos 31 d. baigiasi paraiškų surinkimas pagal "Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023-2029 m. teritorijos vietos plėtros strategijos" priemonę "Parama ne žemės ūkio verslo plėtrai kaimo vietovėse" (kvietimas Nr. 1).

Atsižvelgdami į sulaukiamus klausimus dėl paraiškų ir pridedamų dokumentų elektroninio pasirašymo rekomenduojame Excel formato paraišką ir pridedamus įvairių formatų dokumentus pasirašyti sudarant ADOC formato dokumentą, į kurį, kaip į "konteinerį" galima sudėti įvairaus formato dokumentus, ir vienu kartu viską pasirašyti. Jeigu sudaryto ADOC formato dokumento ("konteinerio") apimtis daugiau nei 25 MB, tada išskaidyti visus dokumentus formuotant keletą ADOC formato dokumentų ("konteinerių"). ADOC dokumentus galima sudaryti ir pasirašyti Lietuvos vyriausio archyvaro tarnybos interneto svetainėje https://adoc.archyvai.lt/eais-lpp/app/ .

 

 

 

]]>
<![CDATA[ Viešinamasis renginys "2023 - 2029 metų Šiaulių rajono vietos plėtros strategijos įgyvendinimo eiga ir aktualijos" ]]> Asociacija "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" pradeda įgyvendinti naujo 2023 - 2029 metų laikotarpio strategiją. Birželio 19 d. suorganizavo viešinamąjį renginį "2023 - 2029 metų Šiaulių rajono vietos plėtros strategijos įgyvendinimo eiga ir aktualijos" įgyvendinant Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023 - 2029 metų teritorijos vietos plėtros strategiją Nr. 20VS-PV-23-1-01814-PR001. Strategijoje numatyta VVG teritorijos vizija, kad iki 2030 metų - tapti 30 tūkstančių bendruomene. Vizija yra orientuota į sutelktą, tarpusavyje suderintą ir ateitis pokyčiams pritaikytą vietos gyventojų veikimą kartu. Akivaizdūs poreikiai siekti prisiderinti prie vykstančių klimato pokyčių, veiksmingiau naudoti gamtinius išteklius, siekti valdyti ūkinės ir socialinės veiklos poveikį aplinkai, skatina vietos gyventojus, kaip gausiai ir sąmoningai bendruomenei, susitelkti ties pačia svarbiausia gyvenimo kokybės dalimi - gamtine aplinka, be kurios bet koks ekonominis ir socialinis gyvenimas nebus pilnavertis.

Į renginį gausiai susirinko kaimo bendruomenių ir verslo atstovai, potencialūs vietos projektų paraiškų rengėjai, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos ir administracijos atstovai bei besidomintys Šiaulių rajono plėtros galimybėmis dalyviai.

Renginio dalyvius pasveikino ir įžanginį žodį tarė Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" pirmininkas Povilas Zaveckas džiaugdamasis ir dėkodamas aktyviems bendruomenių lyderiams už pasiaukojimą kuriant ir gražinant kaimo vietoves, už bendradarbiavimą. Pristatė viešinamojo renginio darbotvarkę ir pakvietė Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkę ir Šiaulių apskrities VVGT valdybos narę Nelę Želvienę pristatyti pranešimą tema "Kaimo plėtros procesų galimybės ir ateities iššūkiai", kurio metu renginio dalyviams priminė kas yra kaimo plėtra, kuo grindžiamas LEADER metodas, pristatė 2023 - 2027 metų ateities perspektyvas, kokių tikslų turime pasiekti naujame finansavimo laikotarpyje bei naujas finansines galimybes verslų kūrimui, plėtrai, nevyriausybiniam sektoriui, infrastruktūros gerinimui.

Šiaulių rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Povilas Zaveckas pristatė Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023 - 2029 metų teritorijos vietos plėtros strategijos priemonių ir kvietimų teikti paraiškas aktualią informaciją. Pranešimo metu renginio dalyvius supažindino su Strategijoje numatytomis priemonėmis:

1. Parama ne žemės ūkio verslo plėtrai kaimo vietovėse

2. Parama ne žemės ūkio verslo pradžiai kaimo vietovėse

3. Ūkininkų ūkių skaitmeninių technologijų prieinamumo didinimas

4. Socialinę atskirtį kaime mažinančios bendruomeninės veiklos skatinimas

5. NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra

6. Gyventojų bendruomeniškumo ir vietos tradicijų puoselėjimas

7. Viešųjų paslaugų ir erdvių plėtra kaime

8. Bendruomeninių paslaugų plėtra

9. Skaitmeninių paslaugų prieinamumo gyventojams didinimas kaimo vietovėse

Pristatė kiekvienos priemonės tikslą, jų intensyvumą, planuojamą skaičių paremti vietos projektų, didžiausią galimą paramos sumą vienam projektui, galimus pareiškėjus, paaiškino kam bus skiriama parama, remiamas veiklas bei planuojamus kvietimus pagal Strategijos priemones.

Pranešimą tema "Paramos galimybės pagal kvietimo Nr. 1 teikti vietos projektus pagal Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė 2023 - 2029 metų teritorijos vietos plėtros strategijos priemonę "Parama ne žemės ūkio verslo plėtrai kaimo vietovėse" (kodas ŠIAU-LEADER-20VVG-02-01) pristatė Šiaulių rajono vietos veiklos grupė finansininkė Kristina Buke - Žilinskienė. Nr. 1 kvietimu teikti vietos projektus kviečiame teikti pagal priemonę "Parama  ne žemės ūkio verslo plėtrai kaimo vietovėse". Pristatymo metu potencialius pareiškėjus ir renginio dalyvius supažindino su kvietimo pradžia ir pabaiga, kuris numatomas nuo 2024-07-01 00.00 val. iki 2024-07-31 24.00 val., pristatė remiamas veiklas, tinkamus vietos projektų vykdytojus, tinkamumo sąlygas, atkreipė dėmesį, kokia informacija turi būti komerciniuose pasiūlymuose pagrindžiant išlaidos kainą bei atsakė į dalyvių iškilusius klausimus.

Renginio pabaigoje dalyviai aptarė Nr. 1 kvietimo vietos projektams taisyklių keliamus reikalavimus, diskutavo jiems aktualiais klausimais, susijusiais su Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023 - 2029 metų teritorijos vietos plėtros strategija, aptarė Strategijoje numatytas priemones, remiamas veiklos sritis, kaimo plėtros procesų galimybes ir ateities iššūkius.

Po renginio visi dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 20-ies metų jubiliejaus torto.

Dėkojame dalyviams už gausų dalyvavimą renginyje ir bendruomeniškumą.

  

  

  

]]>
<![CDATA[ Kviečiame į viešinamąjį renginį ]]> Asociacija "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2024 m. birželio 19 d. organizuoja viešinamąjį renginį tema "2023 - 2029 metų Šiaulių rajono vietos plėtros strategijos įgyvendinimo eiga ir aktualijos" įgyvendinant projektą "Asociacijos "Šiaulių rajono vietos veiklos grupė" 2023 - 2029 metų teritorijos vietos plėtros strategija" (Nr. 20VS-PV-23-1-01814-PR001). Renginyje kviečiame dalyvauti rajono bendruomenių, kitų NVO, verslo, ūkininkų, vietos valdžios atstovus, seniūnus, potencialius vietos projektų pareiškėjus, VVG narius ir visus, kam rūpi Šiaulių rajono kaimo vietovių plėtros galimybės. Detalesnė informacija pateikiama renginio darbotvarkėje.

]]>